top of page
IMG_4043.JPG
Nergis

Hakkımızda

Ilgaz Kız Öğrenci Yurdu, sektörün ihtiyaç ve eksiklerinin bilincinden hareketle kurulmuş, Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı yüksek öğrenim kız öğrenci yurdudur.

Ilgaz Kız Öğrenci Yurdu'nun yönetim kadrosu olarak bizler de üniversite ve yüksek lisans eğitimlerimiz süresince yurtlarda kalmış, yurt ortamının havasını solumuş kişileriz. Bir öğrencinin konaklayacağı yurttan neler bekleyeceğinin ve çocuklarını bizlere emanet eden ailelerin beklentilerinin bilincindeyiz. Bu nedenle öğrencilerimize ortopedik bir yatağın ötesinde sıcacık bir yuva ve güvenli aile ortamı sunuyoruz.

Eğitim almak, kendinizi her anlamda geliştirmek ve ileriye taşımak çok değerlidir. Bizler de bu değere ortak olmak, İstanbul gibi kalabalık bir şehirde hayatınızı kolaylaştırmak, eğitim hayatınızın her anında yanınızda olmak istiyoruz. Merkezi konumumuz, 7/24 ulaşabileceğiniz yönetim kadromuz, deprem yönetmeliğine uygun binamız, evinizi aratmayacak konforlu ve güvenli ortamımız ile İstanbul'daki eviniz olmaya talibiz.

2020-2021 eğitim-öğretim sezonunda açılan yurdumuza siz kıymetli öğrencilerimizi ve değerli velilerimizi bekliyoruz.

IMG_2523.jpg

''Ben Selcan Kaya. 1990 Amasya doğumluyum. Lisans eğitimimi, Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesinde 2012 senesinde tamamladım. Ardından Marmara Üniversitesinde Reklamcılık ve Tanıtım alanında yüksek lisans yaptım. 2017 yılından beri İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde doktora eğitimime devam etmekteyim.

Hayatta en önem verdiğim değer bir insanın elindeki imkanlar doğrultusunda kendi eğitim ve öğretim hayatını yönetebilmesidir. 21. yüzyıl yalnızca eğitimin değil, kendimizi geliştirmenin, hayata karşı hedefler koymanın ve bu hedeflere ulaşmak için çok çalışmanın gerekli olduğu bir yüzyıldır. Hayatı ihmal edip ıskalamadan, güzel anılar biriktirmek, öğrenmek, hayatın her anına eğitimi dahil etmek çok kıymetlidir. Bu yüzden amacı eğitim olan her genç bizim kardeşimiz ve arkadaşımızdır.

Eğitim hayatınız süresince yanınızda olmak bizler için oldukça değerlidir. 4 yıllık lisans, 2 yıllık yüksek lisans ve doktora eğitimimin 1 senesinde farklı yurtlarda kalmış, yurt havasını solumuş bir öğrenci olarak beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı anlayabiliyorum. Hem bir abla hem bir arkadaş, bazen anne bazense yurt müdiresi olarak güzel bir eğitim öğretim sezonu geçireceğimizi düşünüyorum. Sizlere şimdiden tüm akademik hayatınızda başarılar diliyorum.''

bottom of page